WEŹ UDZIAŁ W „BIEGU WILKÓW”. ODDAJ HOŁD NIEZŁOMNYM!

Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta i powiatu do udziału w „BIEGU WILKÓW – Ku Pamięci Żołnierzy Niezłomnych”, który odbędzie się w niedzielę 4 marca br. o godz. 14.00 na terenie Parku Książąt Czartoryskich.

Impreza organizowana jest z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, który przypada na 1 marca. Celem „Biegu Wilków” jest oddanie hołdu bohaterom powojennego antykomunistycznego podziemia. Wydarzenie promuje również bieganie i zdrowy styl życia oraz Ziemię Puławską jako przyjazną biegaczom.

Partnerami biegu są: Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowy Instytut Badawczy w Puławach, Grupa Azoty „PUŁAWY” S.A., Powiat Puławski, Miasto i Gmina Puławy oraz Muzeum Czartoryskich w Puławach.

„Bieg Wilków” to impreza pokoleniowa, zapraszamy całe rodziny. Zawodnicy pobiegną na 3 dystansach: głównym – 5 km, symbolicznym – 1945 m (24 kwietnia 1945 roku Marian Bernaciak ps. „Оrlik” wraz z dowodzonym przez siebie oddziałem partyzantów rozbił Powiatowy Urząd Bezpieczeństwa w Puławach, uwalniając 107 więźniów), oraz 400 m – dla dzieci. Na zwycięzców czekać będą medale i nagrody specjalne. Wszyscy uczestnicy otrzymają koszulkę z wizerunkiem majora Mariana Bernaciaka „Orlika” i pamiątkowy medal.

ZAPISY: mmizera.media@gmail.com, tel. 514 087 747. Wpisowe: 40 złotych. Dzieci do lat 12: 25 złotych.

Zapisy w dniu biegu od godz. 12.00 w biurze zawodów na dziedzińcu Pałacu. Ilość pakietów ograniczona.

Organizator: Marcin MizeraTygodnik Powiśla.

Patronat Honorowy Posła na Sejm RP Krzysztofa Szulowskiego.

Patronat Honorowy Starosty Powiatu Puławskiego Witolda Popiołka.

Patronat Honorowy Prezeydenta Miasta Puławy Janusza Grobla.

Patronat Honorowy Wójta Gminy Puławy Krzysztofa Brzezińskiego.

Tekst: tp