TEATR Z „CZARTORYCHA” PODBIŁ PUŁAWY

W marcu w Puławskiej Galerii Sztuki odbyło się przedstawienie pt. „Matka brata mojego syna”, przygotowane przez młodych aktorów z I LO w Puławach.

Minął dokładnie rok od premiery „Lekkomyślnej siostry” Włodzimierza Perzyńskiego, a na teatralnych deskach kolejna premiera spektaklu w wykonaniu Teatru I LO – „Matka brata mojego syna” Juliusza Machulskiego, w reżyserii pani Beaty Bureckiej. Aktorzy zagrali brawurowo – naturalnie, z energią i swadą, udowadniając po raz kolejny, że teatr to Ich życie i wielka pasja – mówi Katarzyna Dytkowska nauczycielka z I LO.

Spektakl wzbudził ogromne zainteresowanie mieszkańców Puław. Sala wypełniona była po brzegi, a publiczność była zachwycona kunsztem i humorem młodych artystów. Na widowni nie zabrakło oczywiście dyrektora I LO Beaty Trzcińskiej-Staszczyk oraz nauczycieli. Najważniejsze jednak, że tłumnie zjawili się mieszkańcy. Obecni byli także przedstawiciele puławskiego Teatru Retro, prowadzonego przez Irenę Pilaszewską.

Komedia Juliusza Machulskiego w reżyserii pani Beaty Bureckiej i wykonaniu licealistów I LO bawiła publiczność brawurową grą aktorską, humorem sytuacyjnym oraz licznymi zwrotami akcji i została nagrodzona owacją na stojąco, a także mnóstwem ciepłych słów i podziękowań – dodaje Katarzyna Dytkowska.

W spektaklu zagrali: Jan Wiśniewski, Mateusz Karasiński, Weronika Krasowska, Kinga Widz/Olga Rozwadowska, Jakub Gołębiowski, Zuzanna Rusek i Katarzyna Olejarz. Ekipa techniczna: Aleksandra Sułek, Klaudia Karaś, Agnieszka Śmiech, Bartosz Rodzoś, Mikołaj Knap, Jan Wasilewski, Tadeusz Mogielnicki, Alicja Sikora, Marta Pietras, Cecylia Łyjak, Paweł Wyczółkowski, Kamil Piwoński i Adam Wesołowski.

Opracowanie i foto: Marcin Mizera

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Dodaj komentarz