STARTUJEMY Z „PODPISEM DLA NIEPODLEGŁEJ”

19 kwietnia 2018 r. w Starostwie Powiatowym w Puławach odbyło się spotkanie przedstawicieli Rady i Zarządu Powiatu Puławskiego z samorządowcami gminnymi. Zebranie dotyczyło współpracy w zakresie organizacji inicjatywy Samorządu Powiatu Puławskiego „Podpis dla Niepodległej”.

Ideę akcji przedstawił Starosta Puławski Witold Popiołek wraz z Przewodniczącą Danutą Smagą oraz Członkiem Zarządu Leszkiem Gorgolem. „Podpis dla Niepodległej” jest projektem realizowanym w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Jego głównym zalożeniem jest zebranie podpisów mieszkańców Powiatu Puławskiego wyrażających wdzięczność i uznanie dla niepodległości Ojczyzny. Jest to również okazja do „żywej” lekcji patriotyzmu. Inicjatywa skierowana jest zarówno do dzieci i młodzieży, jak i do dorosłych. Nie jest to jedyne przedsięwzięcie powiatu dotyczące uczczenia 100-lecia niepodległości Polski. O innych inicjatywach niepodległościowych można przeczytać na naszej stronie internetowej w zakładce „1918-2018.  Podpisy będą zbierane przy współpracy samorządów gminnych, za co serdecznie dziękujemy.

Podpisy będzie można złożyć na specjalnych kartach w Starostwie Powiatowym w Puławach (pok. 134 Wydział Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki), urzędach miast i gmin oraz jednostkach organizacyjnych Powiatu Puławskiego. Po zakończeniu zbiórki powstanie pamiątkowa księga.

Zachęcamy do aktywnego włączenia się w akcję!

Źródło: http://www.pulawy.powiat.pl/

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Dodaj komentarz