PUŁAWY: SZYMON HOŁOWNIA W „CZARTORYCHU”

W poniedziałek 14 maja z uczniami I LO w Puławach spotkał się znany dziennikarz, pisarza i społecznik Szymon Hołownia. 

Ze spotkania najbardziej zapamiętałam, że najważniejsza w życiu nie jest kariera, rzeczy materialne. Liczy się relacja z drugim człowiekiem, pomoc, nasze uczynki – mówili uczniowie.

Uczestnicy podkreślali, że spodobał im się sposób myślenia pana Szymona. Jego odwaga, aktywność oraz zdrowe, dobre podejście do wiary, czego nie można powiedzieć o znacznej części wierzących ludzi.

– Podoba mi się jego wrażliwość na ludzi, bezpośredniość, poczucie humoru Zachęcił do refleksji nad sobą. Bardzo się cieszę, że mogłam uczestniczyć w spotkaniu – tłumaczyli.

Uczennice klasy humanistycznej – Wiktoria Adamiec i Aleksandra Wziątek, doskonale sprawdziły się w roli prowadzących , co docenił również sam Szymon Hołownia. W trakcie spotkania Uczniowie I LO dowiedzieli się m.in. czym zajmują się założone przez dziennikarza fundacje – Kasisi i Dobra Fabryka. Posłuchali wykładów o wierze jako relacji, złu wynikającym z lęku. Gość wyjaśniał jak przeżyć życie, by pozostawić po sobie dobro, mówił również w jaki sposób możemy troszczyć się o planetę i tych, którzy będą na niej żyli, gdy my umrzemy. Ważnych tematów było oczywiście o wiele więcej. Spotkanie trwało prawie dwie godziny.

Uczestnicy nie mieli wątpliwości, że siedzi przed nimi człowiek emanujący pozytywną energią, spełniony, szczęśliwy, mający wielką satysfakcję z tego, co robi i jak to robi. Człowiek, który wierzy, że „pomaganie to nie męka, a szczęście płynące z tego, że zyskujemy kompletnie nowy świat”.

Organizatorkami spotkania były Anna Czernobaj, Kamila Leń, Beata Smolarek oraz Renata Miłosz.

Tekst i foto: mm, czart