PUŁAWY: PIJANA MATKA „OPIEKOWAŁA” SIĘ SYNKIEM

Całkowicie nieodpowiedzialna okazała się 29-letnia matka z Puław, która mając ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie opiekowała się swoim trzyletnim synkiem.

Dyżurny puławskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań w Puławach nietrzeźwa matka opiekuje się dzieckiem. Natychmiast na miejsce został skierowany patrol policji. Funkcjonariusze w mieszkaniu zastali młodą kobietę i jej synka. Badanie alkomatem wykazało, że jest pijana. Nietrudno przewidzieć, że mogło dojść do nieszczęścia, bo „mamusia” przebywała z dzieckiem sama. Kilka dni temu podobna sytuacja miała miejsce w Zamościu. Tam niestety pomoc przyszła zbyt późno i niespełna dwuletnia dziewczynka wypadła przez okno podczas gdy matka, która się nią opiekowała była zamroczona alkoholem. Dziewczynka została poważnie ranna.

Policjanci apelują do rodziców i opiekunów o zachowanie trzeźwości i zdrowego rozsądku. Za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(ERK)

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Dodaj komentarz