PUŁAWY MAJĄ WICEMINISTRA OBRONY NARODOWEJ

Wiesław Smyrgała – dyrektor Regionalnego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Puławach nie kryje dumy. Jego syn Dominik, do niedawna pełniący funkcję szefa gabinetu politycznego Antoniego Macierewicza, w piątek 1 grudnia został powołany na stanowisko wiceministra Obrony Narodowej.

Dominik Smyrgała urodził się 20  grudnia 1978  roku. Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył Wydział Dziennikarstwa i  Nauk Politycznych oraz Instytut Stosunków Międzynarodowych. Doktorat obronił w  Instytucie Studiów Politycznych PAN. Pełnił funkcję szefa Gabinetu Politycznego Ministra Obrony Narodowej. Wcześniej był  m.in. głównym analitykiem w Ośrodku Monitorowania i Analiz MON, członkiem zarządu Fundacji Inicjatyw Bezpieczeństwo-Rozwój-Energia FIBRE, a także zastępcą dyrektora w Instytucie Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk. Pracował w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i Służbie Kontrwywiadu Wojskowego. Naukowo związany z Collegium Civitas.  Dominik Smyrgała to autor kilkudziesięciu publikacji z zakresu bezpieczeństwa energetycznego, stosunków międzynarodowych w Ameryce Łacińskiej, na Bałkanach i obszarze dawnego ZSRR oraz historii służb specjalnych.

Laureat wyróżnienia Finansista Roku 2014. W wolnych chwilach stara się spędzać czas z dziećmi i uprawiać aktywną turystykę. Jako wiceminister Obrony Narodowej odpowiedzialny będzie za obszar nauki i szkolnictwa wojskowego. Warto podkreślić, że Dominik Smyrgała chętnie włącza się w inicjatywy patriotyczne i charytatywne. Wziął udział m.in. w I „Biegu dla Niepodległej”, który odbył się 11 listopada na puławskim stadionie. Z kolei na jutrzejszej aukcji dla malutkiej, ciężko chorej Natalki Bławat (Hotel Pikul, godz. 17.00) będzie można wylicytować pamiątkowe gadżety prosto z Ministerstwa Obrony Narodowej, przekazane właśnie przez pana Dominika. I także z tego względu serdecznie zapraszamy wszystkich Czytelników na to wydarzenie.

Tekst: Marcin Mizera, źródło: MON, fot. Maciej Nędzyński/CO MON

ZOBACZ RÓWNIEŻ

SZYDŁO JEST PUŁAWIANKĄ

Dodaj komentarz