PUŁAWY II CUD NAD WISŁĄ. POBIEGNIJ Z MARSZAŁKIEM! ZAPISY NA BIEG

Chcesz unikatowy pamiątkowy medal z Marszałkiem Józefem Piłsudskim? Pobiegnij 15 sierpnia w Puławach!

Zbliża się 97. rocznica Cudu nad Wisłą i pobytu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Puławach, gdzie w Pałacu Czartoryskich, przy zabytkowym, znajdującym się tu do dziś stole, opracowywał plany Bitwy Warszawskiej. W tym roku chcemy, aby tą rocznicą żyło całe miasto i aby o puławskim – ważnym epizodzie, dowiedzieli się wszyscy mieszkańcy.

Historia pobytu Józefa Piłsudskiego w Puławach i fakt, że w jego trakcie m.in. podał do chrztu dziecko – Józia Minkiewicza, wciąż są bardzo mało znane i celebrowane. Stąd pomysł zorganizowania wydarzenia pod nazwą „Puławy – II Cud nad Wisłą”. Pobiegnij z Marszałkiem!”.

Rozpoczynamy o godz. 15.00 biegiem dla dorosłych („OPEN” – KOBIETY / MĘŻCZYŹNI . Dystans: 5 km). Start przy starym moście – okolice PTTK , meta – dziedziniec Pałacu Czartoryskich. Biuro zawodów (wiata przy budynku PTTK) w dniu biegu czynne będzie od godz. 13.30.

Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal z wizerunkiem Marszałka. Dla zwycięzców będą też dodatkowe nagrody specjalne. O godz. 16.00 odbędzie się także patriotyczny bieg dla najmłodszych (dystans: 400 m) – na terenie Parku.

Wpisowe na bieg to: 40 złotych (dorośli) i 20 zł (dzieci). Zapisy: mmizera.media@gmail.com lub telefonicznie: 514 087 747. Trzeba zapisać się wcześniej.

Zaraz po biegu na dziedzińcu Pałacu Czartoryskich odbędzie się Piknik Patriotyczny. Odbędzie się widowiskowy pokaz Zielonej Taktyki (sztuka wojenna). Atrakcją specjalną będzie koncert Pieśni Legionowych w wykonaniu Chóru Rekonstrukcji Historycznych, który występował we Włoszech podczas obchodów 70. rocznicy Bitwy o Monte Cassino. Impreza ma charakter edukacyjny i pokoleniowy.

Partnerami są: Grupa Azoty Puławy, Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach, Centralna Biblioteka Rolnicza oraz Muzeum Czartoryskich w Puławach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Dodaj komentarz