PUŁAWY: DZIEŃ CHEMIKA NA SPORTOWO

Doroczne święto chemików zainaugurował mecz Zakłady Azotowe kontra Urząd Miasta Puławy. Kapitanami drużyn byli prezes Grupy Azoty Puławy Jacek Janiszek i prezydent Puław Janusz Grobel. Reprezantacja Azotów swoje święto uczciła pokonując urzędników 4 – 2. Bramki dla chemików strzelili: Mariusz Michalik, Ryszard Lisowski, Kamil Kusyk i Kamil Bortniczak. Dla ekipy miasta gole zdobyli Marcin Kurowski, który jako pierwszy otworzył wynik i Łukasz Jędrusiak.

Nie był to koniec sportowych emocji z okazji Dnia Chemika. W zakładowym ośrodku rekreacyjno-wypoczynkowym nad Wisłą odbył się Turniej Plażowej Piłki Siatkowej o Puchar Prezesa. W zmaganiach na piasku wzięli udział pracownicy wszystkich spółek Grupy Azoty.

Nie zapomniano także o dzieciach. Najmłodsi piłkarze zmierzyli się w I Turnieju Piłki Nożnej Młodzików. W specjalnej strefie kibica można było zagrać w FIFĘ 2017, przygotowano także symulatory bolidów Formuły 1 i bramkę celnościową z radarem. Dużym zainteresowaniem cieszyły się mega piłkarzyki. Wcześniej z okazji Dnia Dziecka w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym na najmłodszych czekały atrakcje Dnia Małego Chemika – pokazy chemiczne i fizyczne, warsztaty komputerowe, pokazy wielkich baniek mydlanych i możliwość zmierzenia się z piłkarzami Wisły Puławy i szczypiornistami Azotów Puławy.

(b)