PUŁAWY: CUGOWSKI ZAŚPIEWA DLA NATALKI – RUSZYŁA LAWINA GORĄCYCH SERC

Nasza akcja „SOS dla Natalki”, 2-letniej dziewczynki ciężko poranionej przez pijanego kierowcę sprawiła, że otworzyliście Państwo swoje serca. Odzew ze strony ludzi chcących pomóc tragicznie doświadczonej dziewczynce i jej rodzinie jest ogromny. W czwartek 7 września dla Natalki zaśpiewa legenda polskiego rocka Krzysztof CUGOWSKI. Koncert połączony będzie z aukcją i odbędzie się w puławskim Hotelu Pikul. Cegiełki w cenie 50 złotych już są dostępne.

Przypomnijmy – 12 maja w Puławach na ulicy Wólka Profecka doszło do dramatycznego w skutkach zdarzenia. W idącą chodnikiem mamę z dwójką dzieci z impetem wjechał pijany kierowca. Dwuletnia Natalka doznała licznych obrażeń. Bandyta Krzysztof M. rozerwał kołami tętnicę udową dziewczynki. Lekarze nie mieli wyboru – musieli jej amputować i tak niemal odciętą przez auto, całkowicie zmiażdżoną nóżkę. Badania wykazały u dziewczynki także urazowy obrzęk mózgu, urazowy krwotok podpajęczynówkowy, uraz przedramienia, złamanie lewego uda, zmiażdżenie kolana, złamanie nasadu piszczeli, uraz śledziony, wątroby i prawej nerki i wreszcie posocznicę. Na szczęście mama i Patryk, 6-letni braciszek dziewczynki, wyszli z wypadku bez większych obrażeń.

W jednej chwili nasz świat się zawalił. Bogu dzięki, że Natalka przeżyła – mówi p. Małgorzata, mama dzielnej pacjentki. Ta tragedia spadła na bardzo skromnie żyjącą, pięcioosobową (Natalka ma 6-letnich braci bliźniaków – Patryka oraz chorego na autyzm Bartka) rodzinę jak grom z jasnego nieba.

Pani Małgorzata już wcześniej musiała zrezygnować z pracy, z powodu niepełnosprawności Bartusia, który wymaga stałej opieki. Z powodu wypadku również ojciec dzieci nie był w stanie wyjechać do pracy za granicę. Sytuacja stała się wyjątkowo trudna. Brakowało dosłownie wszystkiego. I wtedy, uznaliśmy, że trzeba pomóc. Marcin Mizera, dziennikarz i wydawca gazety zainicjował akcję pod hasłem „SOS dla Natalki z Puław”, która zmobilizowała ludzi z całej Polski.

Powstała specjalna strona skupiająca osoby niosące pomoc: SOSPulawyNatalka

Natalka po straszliwej tragedii powoli dochodzi do siebie. Na jej twarzy coraz częściej pojawia się uśmiech. To pogodna dziewczynka, która wszystko dzielnie znosi. A to przecież dopiero początek walki o zdrowie i samodzielność. Przymiarki do protezy rozpoczną się dopiero po wygojeniu amputowanej nóżki. Ceny protezki kształtują się od 3 do nawet 15 tys. zł. Im droższa proteza tym lepsza jakość życia. Koszt nawet najtańszej protezy dla tej rodziny jest ogromny, nie wspominając o kosztach rehabilitacji, która rocznie pochłonie 9 tys. zł. Natalkę czeka nauka poruszania się o kulach i na wózku inwalidzkim, później nauka chodzenia w protezie. Przed dzieckiem i jej rodziną długa i ciężka droga.

Na razie wszyscy robią, co mogą, by sprawić radość dwuletniej dziewczynce. Kilka dni temu, Natalka wraz z braćmi i mamą, dzięki uprzejmości kierownika puławskiego kina „Sybilla” Marcina Niewielskiego, który dla całej rodziny ufundował wejściówki, mogła pierwszy raz w życiu wybrać się na seans filmowy i zobaczyć swoją ulubioną bajkę o Minionkach. To było dla dzieciaków duże przeżycie. A przed nimi wycieczka do „Magicznych Ogrodów”, sponsorowana przez właścicieli Parku Rozrywki. Wierzymy także, że dzięki wsparciu władz Puław uda się znaleźć dla tej rodziny większe mieszkanie. Obecnie żyją na kilkunastu metrach kwadratowych – w jednopokojowym mieszkanku. Warunki jakie tam panują są wyjątkowo trudne i uniemożliwią dziecku rehabilitację

Na zakończenie, warto przypomnieć, że w pomoc Natalce włączył się legendarny wokalista rockowy – Krzysztof Cugowski, który w czwartek 7 września zaśpiewa dla niej w Puławach na specjalnym charytatywnym koncercie, połączonym z aukcją. Wystąpią również nasi rodzimi puławscy artyści m.in. Jadzia Malinowska. Wydarzenie odbędzie się w Hotelu Pikul, ul. Lubelska 65.

Cegiełki w cenie 50 złotych można rezerwować (odbiór w ciągu trzech dni) pisząc na adres: mmizera.media@gmail.com, tel: 514 087 747.

Zwracamy się również do osób prywatnych, artystów, malarzy oraz firm o przekazywanie darów na aukcję. Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na pomoc Natalce.

(a) Fot. Marcin Mizera

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Dodaj komentarz