PUŁAWY: BOŻENA KRYGIER NA PREZYDENTA

Tak – to już pewne. Kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na Prezydenta Puław będzie Bożena Krygier. To ona zmierzy się z Januszem Groblem i Pawłem Majem. To od lat pierwsza kobieta, która będzie się ubiegać o to stanowisko.

Najpierw puławski PiS postawił na Tomasza Szymajdę – dyrektora Parku Naukowo – Technologicznego, ale ten kandydować nie chciał. Poza tym uznano, że jest on w Puławach zbyt mało znany. Za to Bożena Krygier, która od ponad 3 lat stoi na czele Rady Miasta i jest współorganizatorką największych kulturalno – religijnych wydarzeń, w tym Orszaku Trzech Króli, jest powszechnie lubiana i rozpoznawalna. Po raz drugi z rzędu zasiada w radzie. W ostatnich wyborach zdobyła jeden z trzech najlepszych wyników w mieście. Jest nauczycielką w Szkole Podstawowej nr 11, działa w Stowarzyszeniu „Rodzina”. Znana jest z dobrego serca, często angażuje się w charytatywne przedsięwzięcia. To m.in. dzięki jej osobistym staraniom Puławy mają Muzeum Czartoryskich.

Czy Bożena Krygier ma szanse w starciu z Januszem Groblem? Pewne jest, że prezydent nie miał dotychczas kontrkandydatów, którzy byliby tak lubiani i cenieni przez opinię publiczną jak Bożena Krygier. A zatem szykuje się wyjątkowo interesująca kampania. Szczególnie, że Krygier może liczyć na wsparcie posła Krzysztofa Szulowskiego i Tomasza Szymajdy, który w przypadku jej zwycięstwa obejmie stanowisko wiceprezydenta Puław.

(tp)