PUŁAWY: ZNOWU BĘDZIE SŁYCHAĆ JAZZ

Po raz kolejny w Puławach przez dwa tygodnie lipca będą rozbrzmiewać dźwięki muzyki jazzowej. W dniach 6-16 lipca odbędą się 47. Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe.

Jak co roku kadrę stanowić będą zarówno goście z zagranicy, jak i wybitni artyści i pedagodzy z Polski, m.in. Dante Luciani, Russ Spiegel, Kuba Stankiewicz, Piotr Schmidt, Sibel Kose, Janusz Szprot, Maria Sadowska, Wojciech Pulcyn, Adam Wendt czy Paweł Dobrowolski.

Przewidywany jest również udział tzw. visiting professors, którzy poprowadzą specjalne kilkudniowe zajęcia w klasach indywidualnych i zespołowych. Warsztaty jazzowe w Puławach – to niepowtarzalne przedsięwzięcie tego typu na skalę międzynarodową. Jest to najstarsze i najbardziej popularne wydarzenie tego typu w Polsce – od lat bardzo wysoko oceniane również przez International Association for Jazz Education.

Puławska impreza ma swoją specyfikę i priorytety. Obok zajęć grupowych i indywidualnych, prowadzone są zespoły – big band i combo, wykłady – teoria i historia stylów jazzowych, a całodzienne zajęcia wieńczą koncerty i jam sessions. Codziennie w godzinach wieczornych, na dużej scenie, odbywać się będą koncerty profesjonalnych zespołów w różnorodnym stylistycznie repertuarze, prezentujące główne nurty współczesnego jazzu.

Organizatorami 47. Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych są: Fundacja Jazz Jamboree, Polskie Stowarzyszenie Jazzowe oraz Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika.

(b) fot. archiwum POK Dom Chemika

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Dodaj komentarz