PUŁAWY: BANDYTA OBCIĄŁ DZIECKU NÓŻKĘ

Trudno patrzeć na cierpienie malutkiej, 2-letniej Natalki z Puław i nie płakać. Dziewczynka spacerowała chodnikiem z mamą i braciszkiem, gdy z impetem wjechał w nich pijany kierowca. Sprawca – młody puławianin Krzysztof M., uciekł z miejsca wypadku, zostawiając wykrwawiające się dziecko bez pomocy.

Do tragedii doszło w 12 maja na Wólce Profeckiej. Pijany w sztok Krzysztof M. ukradł samochód i rozpoczął swój rajd po ulicach miasta. W okolicy basenu stracił panowanie nad kierownicą i wjechał w idącą chodnikiem kobietę i dwójkę jej małych dzieci. Ofiary nie miały żadnych szans na ucieczkę.

To były sekundy. Zgrzyt łamanej blachy i przeraźliwy huk… później już tylko pisk, płacz i bezradność – wspomina te dramatyczne chwile pani Małgorzata – matka ciężko rannej córeczki.

Ona i jej 6-letni, chory na autyzm synek Bartuś, nie odnieśli poważnych obrażeń. Ale o życie Natalki lekarze z Puław i Lublina stoczyli prawdziwą batalię. Krzysztof M. rozerwał kołami tętnicę udową dziewczynki. Lekarze nie mieli wyboru – musieli jej amputować i tak niemal odciętą przez auto, całkowicie zmiażdżoną nóżkę. Ale lista obrażeń, jakich doznała dwulatka zdawała się nie mieć końca: urazowy obrzęk mózgu, urazowy krwotok podpajęczynówkowy, uraz przedramienia, złamanie lewego uda, zmiażdżenie kolana, złamanie nasadu piszczeli, uraz śledziony, wątroby i prawej nerki, posocznica. W jednej chwili życie tej rodziny zamieniło się w gehennę. Na szczęście Natalka przeżyła. Pod troskliwą opieką personelu medycznego i bliskich maleńka dochodzi do siebie. Ale nie chce patrzeć na odciętą nóżkę – prosi, by mama ją zasłaniała. To, czego dziś najbardziej potrzebuje, to rehabilitacja oraz sprzęt ortopedyczny i rehabilitacyjny. Ich koszty są ogromne. Już przed samym wypadkiem rodzice z trudem wiązali koniec z końcem. Pięcioosobową rodzinę utrzymuje jedynie tata, który nie ma stałej pracy i podejmuje się każdego dodatkowego zajęcia. Mama, która jest osobą z lekkim upośledzeniem umysłowym i bardzo poważną wadą wzroku, sprawuje opiekę jeszcze nad dwoma 6 – letnimi bliźniakami, z których jeden jest niepełnosprawny, choruje na autyzm.

Dlatego w imieniu rodziców prosimy o pomoc. Przynajmniej raz w tygodniu muszą przyjeżdżać do Lublina na wizyty kontrolne, a ponieważ nie mają samochodu, zmuszeni są dojeżdżać busem (ok. 60 km). Po takiej podróży Natalka jest wycieńczona, a przecież przed nią jeszcze oczekiwanie w kolejce w szpitalu na kontrolę amputowanej nóżki i ponowny powrót do domu – także busem. Już dotychczasowe koszty związane z dojazdami do szpitala w Lublinie i wizytami u specjalistów przekraczają możliwości finansowe rodziny. A to dopiero początek walki o zdrowie i samodzielność Natalki. Przymiarki do protezy rozpoczną się dopiero po wygojeniu amputowanej nóżki. Na ten moment dziewczynka ma zapewnioną protezę. Niestety malutka pacjentka jest w takim wieku, w którym dzieci bardzo szybko rosną i dlatego wkrótce będzie potrzebna kolejna proteza. A ta dla osoby po amputacji nogi powyżej kolana jest znacznie droższa. Ceny kształtują się od 3 do nawet 15 tys. zł. Im droższa proteza tym lepsza jakość życia. Koszt nawet najtańszej protezy jest ogromny, nie wspominając o koszcie rehabilitacji, która rocznie pochłonie 9 tys. zł ( po trzy tygodniowo godzinne wizyty rehabilitanta). Natalkę czeka nauka poruszania się o kulach i na wózku inwalidzkim, później nauka chodzenia w protezie. Przed dzieckiem i jej rodziną długa i ciężka droga. Nie pokonają jej bez Państwa pomocy. Kwota 10 tys. zł pozwoli na zakup najbardziej potrzebnego sprzętu oraz zapewnienie chociażby półrocznej rehabilitacji. Zbiórkę pieniędzy na rzecz Natalki prowadzi Fundacja Po Prostu Pomagam. Liczy się każda złotówka.

Darowiznę na rzecz Natalki można przekazać przelewem tradycyjnym:

Fundacja Po Prostu Pomagam
Zawadówka 44A Rejowiec 22-360
numer konta: 47 2030 0045 1110 0000 0409 3920
z dopiskiem: Darowizna rehabilitacja Natalki
Darowizny zagraniczne: IBAN: PL 42 1750 0012 0000 0000 3696 9636 BIC: RCBWPLPW

 

TYGODNIK POWIŚLA stworzył specjalną stronę na Facebooku.  SOS DLA NATALKI Z PUŁAW

Zachęcamy do jej polubienia i udostępniania. Natalka potrzebuje naszej pomocy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Comments

 • Felicja

  Lipiec 18, 2017

  Ogromne pieniądze trafiają do Gmin za koncesje za sprzedaż alkoholu, Dysponują nimi Gminy wydają na różne duperele, może z tej puli można coś uszczknąć skoro to ofiara pijaka, a może pijaczek niech popracuje troche na rzecz swojej ofiary, to będzie lepsze niż trzymanie go w więzieniu lub na odwyku na nasz koszt.Swoją drogą OGROMNE wyrazy współczucia dla malutkiej Natalii.Natalia Trzymaj się dzielnie. Znajdą się ludzie z dobrym sercem.

 • Jagoda

  Lipiec 10, 2017

  ,, POLICJA ” nie wszyscy są tacy zwyrodnilcy , lecz takich DRANI powinni wysłać tylko do walki z UCHODZCAMI – tam niech spróbują swojej odwagi i dumnej postawy jaką osiągnęl w POLSCE – wstyd i hańba żeby Polak Polakowi był KATEM ……

 • Bolo

  Lipiec 10, 2017

  Ten Debil – Bydlak powinien ponieść karę – zawisnąć na szubienicy.
  Nie ma życia dla takich Pojebów!
  Biedna Natalka! Trzymaj się Kochane Słoneczko!

 • Przemek

  Lipiec 9, 2017

  Całe koszty dojazdów i leczenia powinien ponieść pijany kierowca. Nie ważne ile by go to wyniosło. Powinien z urzędu zacząć spłacać koszta leczenia nawet na raty. Gdyby prawo działało w ten sposób z pewnością byłoby o wiele mniej takich zajść.

 • Andrzej Kuszyk

  Lipiec 8, 2017

  Wsztstkie koszty związana z rehabilitacją, protezami i tak dalej powinny zostać pokryte przez Towarzystwo Ubezpieczeniowego w którym był ubezpieczony sprawca wypadku. Opiekunów prawnych tej dziewczynki proszę o kontakt, pomogę w uzyskaniu pomocy od TU. Pozdrawiam A. Kuszyk PS. Pan Marcin Mizera ma do mnie kontakt.

 • ewela

  Lipiec 8, 2017

  Dla mnie taka mendę powinni usunąć z tego świata on zabrała temu dziecku wszystko co najpiękniejsze odebrał jej szansę na normalne dzieciństwo, wierzę w to że jej pomogą ale ile jeszcze czeka ja cierpienia , łez. Tak fajna dziewczynka wiek kiedy powinna sie bawić cieszyc tym że jest dzieckiem a tu w jednej chwili takie dno jej to zabrało , gdzie jest sprawiedliwość??!!!!

Dodaj komentarz