PREZYDENT ETIOPII Z WIZYTĄ W GRUPIE AZOTY PUŁAWY

W środę 25 kwietnia 2018 r. prezydent Etiopii Mulatu Teshome Wirtu odwiedził najnowocześniejszy w Polsce kompleks nawozowo-chemiczny w Puławach.

Wizyta ta była ważnym punktem dwudniowej oficjalnej wizyty Prezydenta Federalnej Demokratycznej Republiki Etiopii w Polsce.

Budowanie relacji gospodarczych to jeden z aspektów pobytu prezydenta Etiopii w Polsce. Inicjatorem wizyty w puławskiej spółce była strona etiopska.

 – Nasze rolnictwo bardzo potrzebuje nawozów. W Etiopii nie mamy własnej fabryki, dlatego co roku importujemy miliony ton nawozów z zagranicy. Puławska fabryka jest bardzo nowoczesna i zrobiła na mnie duże wrażenie.

Bardzo liczę na współpracę z Grupą Azoty w przyszłości – powiedział Prezydent Etiopii Mulatu Teshome Wirtu.

– Zainteresowanie delegacji z Etiopii Grupą Azoty PUŁAWY to dowód, że nasze ponad  50-letnie doświadczenie w branży chemicznej jest dobrze znane i uznane w świecie, a nasze technologie i instalacje są dobrą wizytówką nie tylko Grupy Azoty, ale całej polskiej gospodarki – mówi Jacek Janiszek, Prezes Zarządu Grupy Azoty PUŁAWY.

Grupa Azoty PUŁAWY to jedna z najnowocześniejszych firm nawozowo-chemicznych w Europie. Jest czołowym polskim i drugim co do wielkości producentem nawozów azotowych na rynku Unii Europejskiej oraz jedynym w Polsce i wiodącym światowym producentem melaminy.

W sumie do 2021 r. puławska spółka wyda na inwestycje w obszarze nawozów saletrzanych w sumie ponad 1,1 mld zł. Realizowane przedsięwzięcia inwestycyjne są nie tylko największymi na przestrzeni ostatnich lat w Puławach, ale i największymi w segmencie nawozowym w całej Grupie Azoty. Dzięki nim w puławskich zakładach powstanie największy w Polsce i jeden z największych w Europie kompleks nawozowy.

Grupa Azoty Puławy, fot. Marcin Mizera