ORLEN WISŁA BLIŻEJ FINAŁU. PORAŻKA AZOTOWCÓW

Piłkarze ręczni Azotów Puławy przegrali przed własną publicznością pierwszy mecz półfinałowy o mistrzostwo Polski z Orlen Wisłą Płock 26:29. Spotkanie rewanżowe odbędzie się w najbliższą środę w Płocku o godzinie 18.30.

Tylko na początku meczu azotowcy mieli powody do radości. W 5. minucie po dwóch golach Przemysława Krajewskiego oraz trafieniach Rafała Przybylskiego i Leosa Petrovskyego miejscowi prowadzili 4:2. Płocczanie szybko wyrównali i przejęli inicjatywę. Pierwsza połowa zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem nafciarzy. Po zmianie stron gospodarze szybko chcieli odrobić straty, ale zawodnicy trenera Piotra Przybeckiego kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie nie pozwalając im na to. Ich przewaga cały czas oscylowała wokół 3-5 goli. Ostatecznie Wisła Płock zwyciężyła różnicą trzech bramek i dzięki temu jest o krok bliżej awansu do finału Mistrzostw Polski.

Azoty Puławy – Orlen Wisła Płock 26:29 (14:16)

Azoty: Koshovy, Bogdanov – Przybylski 7, Krajewski 4, Łyżwa 3, Kowalczyk 3, Prce 3, Petrovsky 2, Jurecki 2, Kuchczyński 1, Kubisztal 1, Sobol, Orzechowski, Masłowski, Skrabania
Orlen Wisła: Corrales, Morawski – Daszek 6, Ghionea 4, De Toledo 4, Racotea 3, Duarte 2, Wiśniewski 2, Rocha 2, Mihić 2, Zhitnikov 2, Piechowski 1, Pusica 1, Tarabochia

Tekst i foto: Bartek Czech