„OGNIOWA” NOC W DĘBLINIE

Za nami już kolejna impreza w ramach obchodów XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Tegorocznej edycji towarzyszyło hasło: „Biblioteka. Oczywiście!”. Miejska Biblioteka Publiczna w Dęblinie uświetniła to wydarzenie organizując „Ogniową Noc Bibliotek”.

Dlaczego nasze przewodnie hasło w ramach Tygodnia Bibliotek 2017 r. tak właśnie brzmiało? Tak jak ogień widoczny jest w nocy, tak pragniemy, aby czytelnictwo płonęło w sercach i umysłach naszych mieszkańców. By każdy, kto czyta książki rozświetlał osobowością innych wokół siebie – mówią organizatorzy.

Impreza miała przede wszystkim promować czytelnictwo i bibliotekę, jako miejsce, w którym warto bywać. Podczas uroczystości główna placówka wraz z filiami podsumowała swoje działania. Wręczono nagrody laureatom konkursu czytelniczego Mistrz Czytania zorganizowanego przez Filię Rycice i Filię Masów oraz laureatów Gry Miejskiej „Dęblin – tropami miejsc pamięci” przeprowadzonej przez główną placówkę Miejską Bibliotekę Publiczną.

Nie zabrakło również wielu atrakcji dla najmłodszych, dorosłych oraz dla całych rodzin. Zgromadzeni goście mogli uczestniczyć w przedstawieniach teatralnych pt. „Urodzinowa herbatka u Kubusia Puchatka”, które zaprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 w Dęblinie pod kierownictwem Ewy Fuks i Danuty Miłosz, widowisko czytelnicze, zaprezentowane przez Zespół Szkół Nr 4 w Dęblinie pod kierownictwem Ewy Sarnowskiej oraz inscenizację „Sąd nad książką”, przedstawiony przez uczniów Zespołu Szkół Ne 3 w Dęblinie pod okiem Danuty Miłosz i Aliny Podlaskiej. Zatańczył zespól z Miejskiego Domu Kultury, prezentując swój program taneczny pod kierownictwem Małgorzaty Knieć-Sprawki.

Gościem specjalnym imprezy był pisarz i redaktor Marcin Wroński. Jako pisarz jest związany z Lublinem. Spotkanie z Marcinem Wrońskim zgromadziło nie tylko miłośników prozy autora m.in. kryminałów retro o komisarzu Zydze Maciejewskim, ale również nowych potencjalnych czytelników. Upłynęło w bardzo sympatycznej atmosferze, można było porozmawiać z literatem a ukoronowaniem spotkania była możliwość uzyskania autografu. Wcześniej Marcin Wroński na zaproszenie przewodniczącego Rady Miasta Waldemara Chochowskiego odwiedził dęblińskie lotnisko. 

Kolejnym punktem imprezy był występ duetu Adrianny Jarosz i Huberta Danasiewicza. Publiczność miała przyjemność usłyszenia w ich wykonaniu utworów z kanonu poezji śpiewanej, dzięki czemu miała obcowała z pięknem, przeżywając wzruszenie lub też radość. Jak przystało na „Ogniową Noc Bibliotek” nie mogło zabraknąć ogniowych wrażeń. Teatr Ognia „Utopia” z Zamościa zachwycił nas spektaklem żywiołu ognia, tańca, żonglerki oraz teatru dając widzom moc wizualnych przeżyć.

Zorganizowanie i przygotowanie tej uroczystości nie byłoby możliwe gdyby nie serdeczna współpraca z placówkami i instytucjami działającymi na terenie naszego miasta.

Miejska Biblioteka Publiczna dziękuję burmistrz Dęblina Beacie Siedleckiej za patronat nad naszą imprezą, którą reprezentowała Sekretarz Miasta Anna Wojdyła-Pawlak oraz przewodniczącemu Rady Miasta Waldemarowi Chochowskiemu. Portalowi: dęblin24.eu za patronat medialny. Dyrektorom, nauczycielom i uczniom z Zespołu Szkół Nr 3 i Nr 4za aktywny udział w naszej uroczystości.

W naszą imprezę zaangażowały się Warsztaty Terapii Zajęciowej i Specjalny Ośrodek Szkolno-wychowawczy, za co serdecznie dziękujemy oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących, jak również szczególne podziękowania kierujemy dla Miejskiego Domu Kultury za uświetnienie naszej uroczystości – dodaje Dagmara Jarosz, dyrektor MBP w Dęblinie.

Organizatorzy dziękuję także Krystianowi Twarowskiemu właścicielowi Kawiarni Tit-Bit, który zadbał o stronę kulinarną naszej imprezy. Właścicielowi Fit&Fun Fitness Club za propagowanie prozdrowotnego trybu życia naszych czytelników wg wspólnie wymyślonej akcji „Żyj aktywnie i zdrowo z książką”.

Dziękujemy wszystkim gościom naszej Nocy i za rok zapraszamy ponownie! – podsumowała dyrektor Dagmara Jarosz.

PONIŻEJ FOTORELACJA Z IMPREZY.