NORBI GWIAZDĄ „ZAKOŃCZENIA LATA W DĘBLINIE”

Ta impreza ma już swoje stałe miejsce w dęblińskim kalendarzu wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych. „Zakończenie Lata” zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców i to bez względu na pogodę. Tak było również w sobotę 2 września. Na Targowisku Miejskim przy ul. Niepodległości bawiły się setki dęblinian. Organizatorzy, którymi podobnie jak w latach ubiegłych byli: Urząd Miasta Dęblin oraz Miejski Dom Kultury, przygotowali dla mieszkańców mnóstwo atrakcji.

Cieszymy się, że po raz kolejny trafiliśmy w gusta dęblinian. Wszyscy bawili się świetnie. Trud i wysiłek nie poszedł na marne – mówi dyrektor MDK-u Monika Bąkała.

Warto podkreślić, że tegoroczna impreza ściągnęła również wielu uczestników spoza Dęblina.  – Bardzo nas to cieszy, że ludzie chcieli pożegnać lato właśnie z nami – dodaje pani dyrektor.

Tradycyjnie gospodynie z zarządów osiedlowych Dęblina przygotowały stoiska z przysmakami, którymi częstowały przybyłych gości. Podczas tegorocznego „Zakończenia Lata” zaprezentowały się 4 zarządy osiedli: Lotnisko, Irena, Rycice oraz Młynki. Na stołach nie brakowało chleba własnego wypieku, smalcu ze skwarkami, ogórków kiszonych, ciasta z sezonowymi owocami, kiełbasy, kabanosów, pierogów, bigosu, grochówki, pasztecików oraz miodów z własnych pasiek. Stoiska przystrojone były pięknymi kompozycjami kwiatowymi oraz wieńcami. W zamian za poczęstunek i wspólne biesiadowanie można było wesprzeć poszczególne zarządy, wrzucając dowolny datek do puszki. Program artystyczny rozpoczął się od zabaw i konkursów dla najmłodszych uczestników.

Koncert „Bajkowy Świat” w wykonaniu Ani Kukawskiej znanej z serialu Policjantki i Policjanci bardzo spodobał się najmłodszym uczestnikom imprezy. Można było także obejrzeć występ Wiktorii Ostrowskiej. Wiktoria to 17-letnia tancerka, która zaprezentowała swój układ w kategorii jazz, modern, disco i hip-hop. We wszystkich tych kategoriach młoda artystka jest mistrzynią świata, europy i polski. Zadziwiała swoją gibkością i elastycznością, wywołując burzę oklasków. Gwiazdą wieczoru był Norbu, który porwał publiczność takimi utworami jak ” Nie zaczepiaj mnie”, czy ” Kobiety są gorące”. Dalszą część zabawy tanecznej poprowadził zespół REFLEX, grając muzykę na żywo.

Opracowanie: Marcin Mizera, fot. MM, Urząd Miasta Dęblin