Nałęczów: Przyjaźni niepełnosprawnym

Osoby niepełnosprawne z Nałęczowa i okolic, ich rodziny oraz przedstawiciele organizacji wspierających opiekę i rehabilitację będą wspólnie obchodzić Międzynarodowy Dzień Inwalidy i Osoby Niepełnosprawnej.

Uroczystość, którą organizują oddział rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Nałęczowskie Stowarzyszenie Charytatywne, odbędzie się w czwartek 27 kwietnia.

Uczestnicy obchodów zbiorą się o 10.30 w Parku Zdrojowym, by przy kamieniu, upamiętniającym Jana Pawła II zapalić znicze i odmówić modlitwę, której będzie przewodniczyć ksiądz Leszek Berezecki.

Dalsza część uroczystości odbędzie się w Nałęczowskim Ośrodku Kultury, gdzie osoby niepełnosprawne zaprezentują swoje zdolności artystyczne i rękodzielnicze. Zgodnie z tradycją, oprócz niepełnosprawnych artystów na scenie pojawią się maluchy z Przedszkola im. Adama Żeromskiego w Nałęczowie, które w tym roku przygotowują wiersz „Tęcza” Marii Konopnickiej i piosenkę „Jesteśmy kroplami deszczu”. Wśród wykonawców będą również zespół „Kasta” ze Środowiskowego Ośrodka Wsparcia „Pinokio” z Poniatowej z pantomimą „Pomocna dłoń”, chór nałęczowskiego oddziału PZERiI „Niezapominajka”, grupa teatralna „Maguta” z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Poniatowej ze spektaklem „Rock’n roll’owa historia”, „Sympatyczni” z WTZ w Nałęczowie z zestawem piosenek ludowych i grupa teatralna „Misz Masz” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kęble, która zaprezentuje „Małą Syrenkę”.

Wszyscy artyści otrzymają upominki dydaktyczne, zakupione dzięki wsparciu finansowemu władz Nałęczowa, a występom będzie towarzyszyć wystawa twórczości osób niepełnosprawnych. Na zakończenie organizatorzy zapraszają na poczęstunek, przygotowywany przez członków PZERiI.

Podczas obchodów, które w całym kraju będą przebiegać pod wspólnym hasłem „Polska krajem przyjaznym osobom niepełnosprawnym!”, członkowie związku odbiorą podziękowania za społeczne zaangażowanie na rzecz ludzi starszych i niepełnosprawnych, a także gratulacje i życzenia od przedstawicieli władz samorządowych oraz zaprzyjaźnionych instytucji i firm.

(fot. arch. M. Bartkowiaka)

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Dodaj komentarz