MOTOCYKLIŚCI NA ULICACH DĘBLINA I STĘŻYCY

W niedzielę 1 października w Dęblinie odbyło się kolejne zakończenie sezonu motocyklowego. Właściciele jednośladów zjechali z całej Lubelszczyzny. Po widowiskowej paradzie ulicami miasta motocykliści udali się do Stężycy, gdzie na Wyspa Wisła odbyła się dalsza część imprezy, połączona z koncertami. Wystąpiły trzy kapele rockowe: Reign of Fire, Face Reverse oraz White. Nie zabrakło dobrego jedzenia i konkursów w tym: rzutu oponą, przeciągania liny, slalomu bez silnika itd.

Do Dęblina i Stężycy przyjechało ponad 1200 maszyn. Tegoroczone zakończenie sezonu motocyklowego przebiegało pod hasłem “Jedziemy dla Maksia”. Podczas imprezy na rehabilitację chorego chłopczyka z Dęblina udało się zebrać 3 tys. 12 złotych. Maksymilian Kwas urodził się w 25 tygodniu ciąży. Cierpi na wodogłowie pokrwotoczne, autyzm, opóźnienie w rozwoju i padaczkę.

Cieszę się, że jest Was tutaj tak dużo. Tym bardziej, że wydarzenie ma również charakter charytatywny, a motocykliści mają ogromne serce – powiedziała otwierając imprezę burmistrz Dęblina Beata Siedlecka. Pyrwatnie jest ona wielką miłośniczką motocykli, na razie jeździ tylko na tylnym siedzeniu, ale niewykluczone, że może kiedyś się to zmieni.

Organizatorami zakończenia sezonu motycklowego byli: Jakub Głuch i Piotr Kostyra. Patronat honorowy nad imprezą obięła burmistrz Dęblina Beata Siedlecka. Partnerzy: Jmp Flowers, Bikers-shop, Motospeed, Fit&Fun, Sfc Optima, Mosaic Studio, TommySound Production, A Nóż Widelec. Patronat medialny: Tygodnik Powiśla.

Tekst: Marcin Mizera, zdjęcia: organizatorzy