MISTRZOWIE Z PUŁAW NAGRODZENI PRZEZ PREZYDENTA

Prezydent Janusz Grobel w ub. tygodniu zaprosił do ratusza i nagrodził dwoje sportowców, którzy swoją karierę zaczynali w puławskiej Wiśle. Mimo, że oboje reprezentują już barwy innych klubów, to o Puławach pamiętają i tam trenują. Mowa o lekkoatletce Malwinie Kopron i sztangiście Łukaszu Kuziole.

Spotkanie było okazją do pogratulowania ostatnio osiągniętych przez nich wybitnych wyników i podziękowania za sportowe emocje.

Młociarka Malwina Kopron, występująca obecnie w barwach AZS UMCS Lublin, w sierpniu zdobyła brązowy medal w rzucie młotem kobiet na lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata w Londynie. Niedługo potem została złotą medalistką Uniwersjady w Tajpej, a dosłownie przed kilkoma dniami triumfowała w rozgrywanych we francuskim Angers zawodach DécaNation. W tych ostatnich zmaganiach posłała młot na odległość 72,03 m i efektownie zakończyła swój tegoroczny sezon startów. Dzięki tym wszystkim sukcesom zajmuje obecnie drugie miejsce na liście najlepszych młociarek świata, ustępując w tym rankingu jedynie utytułowanej Anicie Włodarczyk. Zaproszenie włodarza Puław przyjął też autor jej sukcesów – trener, a prywatnie dziadek – Witold Kopron.
Z kolei Łukasz Kuzioła, na co dzień pełniący służbę w Biurze Ochrony Rządu, obecnie występuje w barwach KS Team Wrocław. W połowie sierpnia zdobył srebrny medal w wyciskaniu sztangi leżąc na Światowych Igrzyskach Służb Mundurowych World Police and Fire Games w Los Angeles. Z wynikiem 215 kg został wicemistrzem świata służb mundurowych w kategorii wagowej 120 kg Światowe Igrzyska Służb Mundurowych to jedna z największych imprez sportowych na świecie. Sportowcy w mundurach z 65 krajów rywalizowali w 70 dyscyplinach. Obecnie Łukasz Kuzioła przygotowuje się do startu w październikowych Mistrzostwach Polski.

Dla nas szczególnie nobilitujące jest to , że puławianie zdobywają laury i najwyższe trofea. Mimo, że w tej chwili trenują w innych klubach, pamiętamy, że swoją karierę sportową zaczynali na puławskich obiektach. Miło nam również kiedy pamiętają o tym, że pochodzą z naszego miasta – mówił prezydent Janusz Grobel.

Oboje mistrzowie na co dzień trenują w Puławach i z pewnością mogą być inspiracją dla wielu młodych zawodników.

(b)

fot. UM Puławy

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Dodaj komentarz