MALWINA KOPRON – DZIEWCZYNA NA MEDAL

Malwina Kopron, brązowa medalistka Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Londynie i złota medalistka Uniwersjady w Tajpej gościła w piątek (29 września br.) w Grupie Azoty PUŁAWY. Spotkała się z zarządem spółki, jej pracownikami i ich rodzinami, a także z dziećmi z puławskich szkół podstawowych.

Ponaddwugodzinne spotkanie było okazją do wielu rozmów i wspomnień. Rozpoczęło się od premiery reportażu o Malwinie, przygotowanego przez lubelski oddział Telewizji Polskiej. Potem były podziękowania i gratulacje od prezesa Grupy Azoty PUŁAWY Jacka Janiszka.

Malwina jest wzorem prawdziwej wytrwałości, bowiem łączenie sportu zawodowego na tak wysokim poziomie z nauką nie jest proste. Przykład tej zawodniczki pokazuje, że drogą do sukcesu jest ciężka praca, ale zawsze warto podjąć wyzwanie. Jestem dumny, że Grupa Azoty PUŁAWY mogła wesprzeć Malwinę Kopron i deklaruję, że będziemy to czynić nadal – powiedział Jacek Janiszek, prezes zarządu PUŁAW.

Ten sezon był dla mnie wyjątkowo udany. Można powiedzieć, że być to sezon życia. Ale to nie koniec. Przede mną kolejne wyzwania – w przyszłym roku mistrzostwa Europy, za dwa lata mistrzostwa świata, a za trzy lata impreza docelowa, czyli igrzyska olimpijskie i mam nadzieję, że zdobędę na nich medal – mówi Malwina Kopron.

Pełna emocji i wzruszeń była druga część spotkania, w której Malwina wspominała swoje występy sportowe i odpowiadała na pytania uczniów. Na koniec były autografy i zdjęcia. Malwinie towarzyszył jej trener i dziadek w jednej osobie Witold Kopron oraz mama – Beata.

(a), fot. Tygodnik Powiśla