LICYTOWALI DLA POGORZELCÓW. NA KONTO TRAFIŁO PONAD 3 TYSIĄCE ZŁOTYCH (FOTO)

Tragedia rozegrała się pod koniec września ok. 1.00 w nocy. Drewniany dom, znajdujący się przy ulicy Lubelskiej w Kurowie stanął w płomieniach. W budynku mieszkały trzy rodziny. W sumie tej feralnej nocy znajdowało się tam sześć osób. W wyniku pożaru życie straciło małżeństwo. Trzy osoby same zdołały się wydostać, czwarta została ewakuowana przez straż pożarną. Dwie rodziny, w tym matka z 10-letnim synem oraz starsze małżeństwo, straciły dach nad głową i dorobek całego życia.

To z myślą o nich w niedzielę 14 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Kurowie odbyła się aukcja charytatywna, z której dochód przekazany został na pomoc ocalałym z pożaru. Wylicytować można było przeróżne przedmioty, od obrazów, po filiżanki, książki, a nawet maski weneckie.

Udało nam się sprzedać większość rzeczy. Licytujący pokazali, że mają nie tylko ogromne serce, ale również gest. W sumie zebraliśmy ponad 3 tysiące złotych – mówi współorganizator wydarzenia dziennikarz Marcin Mizera.

Pieniądze przeznaczone zostaną na budowę nowego domu. – To tylko mała cegiełka, ale wierzymy, że znajdą się inni, którzy będą chcieli pomóc i dołożą kolejne – dodaje Mizera.

Najcenniejszym przedmiotem na aukcji był obraz pt. „Maki” namalowany przez znanego kazimierskiego artystę Piotra Żółkiewskiego. Dzieło sprzedane zostało za 500 złotych. Warto dodać, że artysta osobiście przywiózł obraz na aukcję i zapozował do zdjęcia z jego nowymi właścicielami.

Po kilkaset złotych wylicytowane zostały również obrazy podarowane przez Małgorzatę Tarłowską z Janowca, Beatę Wichę z Puław oraz komplet pięciu pasteli wykonanych przez uczniów szkoły podstawowej w Markuszowie. Hojnością wykazali się wszyscy uczestnicy wydarzenia, a wielu kupiło nawet po kilka przedmiotów. Aukcję poprowadzili: Magdalena Chojnacka oraz Marcin Mizera. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Tygodnik Powiśla oraz stowarzyszenie „Wilki Lubelszczyzny”.

Dziękujemy m.in. Piotrowi Żółkiewskiemu z Kazimierza Dolnego, Stowarzyszeniu „Otwarty Krąg” z Kurowa oraz jego prezes – Danucie Kunie, dyrektor Jolancie Grygiel oraz uczniom Szkoły Podstawowej z Markuszowa, Małgorzacie Tarłowskiej z Janowca, Reni Sałędze z Młynek, Beacie Wicha z Puław, Magdalenie Chojnackiej z Lublina, Joli Ziemce oraz wielu innym osobom, które przekazały różnego rodzaju przedmioty.

Specjalne podziękowania za wsparcie kierujemy do Pana Posła na Sejm RP prof. Krzysztofa Szulowskiego.

Tekst: tp

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Dodaj komentarz