HISTORYCZNY DZIEŃ, HISTORYCZNA INWESTYCJA

Na tę inwestycję czekało kilka pokoleń mieszkańców gminy Puławy. Dzięki ogromnej determinacji wójta Krzysztofa Brzezinskiego, radnych oraz dyrekcji, to co jeszcze niedawno było niemożliwe, stało się faktem. Uczniowie i nauczyciele wreszcie mogą pracować w pięknej, przestronnej i nowoczesnej szkole. Mają też do dyspozycji tak wyczekiwaną halę sportowo – widowiskową. Poniedziałek, 18 września 2017 r. z pewnością przejdzie do historii nie tylko Góry Puławskiej, ale całej gminy.

Na uroczyste otwarcie nowo rozbudowanej szkoły, oprócz uczniów i ich rodziców, przybyło wielu znakomitych gości, w tym m.in.: minister sportu i turystyki Jarosław Stawiarski, senator Stanisław Gogacz, posłowie Jakub Kulesza i Lech Sprawka, a także wójtowie z okolicznych gmin. Ci ostatni nie kryli podziwu nad rozmachem, z jakim Krzysztof Brzeziński i radni realizują największe w historii tej gminy inwestycje. Kiedy inni samorządowcy mogą tylko pomarzyć o wielomilionowych przedsięwzięciach, ci z gminy Puławy urzeczywistniają jedno po drugim. Tylko w tym roku doprowadzili także do rozbudowy i modernizacji szkoły w Gołębiu. A to tylko te największe ze zrealizowanych inwestycji.

Poniedziałkowa uroczystość rozpoczęła się w miejscowym kościele parafialnym pw. św. Wojciecha mszą świętą pod przewodnictwem biskupa radomskiego ks. Henryka Tomasika. W liturgii uczestniczyli także ks. proboszcz Marek Kucharski, ks. Mariusz Wincewicz – były wikariusz z Góry Puławskiej, ks. Piotr Kazimierski – wikariusz z parafii w Gołębiu oraz ks. Tomasz Herc, który przybył wraz z Księdzem Biskupem z Kurii Radomskiej. Obecny był także ks. prałat Kazimierz Mąkosa – były proboszcz parafii w Górze Puławskiej. Po wspólnej modlitwie, uczestnicy przeszli przed główne wejście do budynku szkolnego, gdzie nastąpiło symboliczne przecięcie biało-czerwonej wstęgi. Dalsza część uroczystości odbyła się w nowo wybudowanej hali widowiskowo-sportowej. Dyrektor Szkoły Podstawowej Hanna Padewska oraz dyrektor gimnazjum Teresa Dymowska podkreśliły, że była to bardzo oczekiwana przez szkolną społeczność inwestycja. To na ich ręce wójt Krzysztof Brzeziński przekazał od siebie dla szkoły unikatowy globus w złotej oprawie, wyłożony szlachetnymi kamieniami.

Niech to będzie symbol mojej życiowej misji, rozpoczętej jeszcze na emigracji. Chciałbym, aby ta misja była kontynuowana w tej szkole, w mojej rodzinnej miejscowości – podkreślał włodarz gminy Puławy.

Krzysztof Brzeziński, który w dzieciństwie był uczniem tej właśnie szkoły, podziękował swoim wspaniałym pedagogom: Halinie Białowąs, Czesławie i Ryszardowi Gicewiczom, Annie Filipek oraz Danucie i Witoldowi Danielewiczom.

Następnie ks. biskup Henryk Tomasik dokonał poświęcenia krzyży, które zawisły w salach lekcyjnych i gabinetach w nowej części szkoły. Goście obejrzeli prezentację multimedialną, przedstawiającą historię budynku szkolnego i jego rozbudowy. Wielu z nich gratulowało wójtowi, radnym i dyrekcji tak imponującej inwestycji. Uroczystość zakończyła część artystyczna w wykonaniu dzieci i młodzieży.

AF, KL, fot. Marcin Mizera