GWIAZDY DLA MAŁEJ NATALKI

Pamiętacie jeszcze Natalkę Bławat, która przez pijanego kierowcę straciła nóżkę? Wciąż czekamy na wyrok w tej sprawie. Prawdopodobnie zapadnie 12 grudnia. Tymczasem malutka dziewczynka od miesiąca przebywa w szpitalu. Przeszłą ciężką operację. Okazało się, że po wypadku jej wszystkie organy przesunęły się. Dziecko czuło się źle, wymiotowało, a lekarze długo nie potrafili postawić diagnozy. Na szczęście już jest po operacji. Ale to nie koniec.

Jest bowiem podejrzenie zbierania się płynu w serduszku. Trzeba będzie też jeszcze raz operować uciętą nóżkę. Niestety ubezpieczyciel ociąga się z wypłatą należnego dziecku odszkodowania. Sprawa trafiła więc do sądu i nie wiadomo, kiedy się rozpocznie. Dlatego ludzie dobrych serc znów śpieszą tej tak strasznie skrzywdzonej dziewczynce z pomocą. Już 7 grudnia w Hotelu Pikul odbędą się Mikołajki dla Natalki.

Gościem specjalnym spotkania będzie Romuald Lipko z Budki Suflera. Wystąpi też znakomity zespół bluesowy pod kierownictwem Bogdana Tchórzewskiego. Będzie to wieczór przebojów, dobrej zabawy i emocji związanych z aukcją dzieł sztuki, którą współprowadzić będzie sam Romuald Lipko.Wspaniałe obrazy już przekazały Mieczysława Łazorek i Dorota Otulska. Restauracja „Stara Octownia” ufundowała na aukcję kolację dla dwojga. Nasza mistrzyni w rzucie młotem Malwina Kopron również okazała wielkie serce przekazując przepiękny obraz (z historią!) oraz koszulkę z autografem. Będzie można wylicytować także książki autorstwa najsłynniejszego świadka koronnego w Polsce Jarka Sokołowskiego ps. MASA. Oczywiście z autografem.

Bilety cegiełki w cenie 30 zł są do nabycia u organizatora – wydawcy Tygodnika Powiśla red. Marcina Mizery – pod nr tel. 514 08 77 47.