GMINA WĄWOLNICA BĘDZIE TURYSTYCZNĄ POTĘGĄ

Gorące źródła, 6-hektarowy kompleks leczniczo-wypoczynkowy, hotel z 80 pokojami, gabinetami medycznymi, baseny o łącznej powierzchni 1500 m kw, łaźnie, sauny, jacuzzi, gabinety masażu – w Celejowie gmina Wąwolnica powstanie największy tego typu obiekt w tej części Polski. Tak ogromnego spa nie ma na całej Lubelszczyźnie. To ogromny sukces spółki „Termy Celejowskie” oraz obecnych władz gminy Wąwolnica.

Kosztowało nas to wiele pracy, ale marzenia wreszcie się urzeczywistniają. Kiedy przeszło 3 lata temu rozpoczęliśmy prace w gminie  Wąwolnica, postawiliśmy na tę inwestycję i wraz z inwestorem przeszliśmy wiele trudnych wymagań i procedur, związanych zwłaszcza z ochroną środowiska. Bardzo nas cieszy, że udało się zdobyć tak duży kapitał na tak cenną, innowacyjną i bardzo rozwojową inwestycję.Jestem przekonany, że to przedsięwzięcie będzie motorem napędowym dla całego regionu – podkreśla wójt gminy Wąwolnica Marcin Łaguna.

A jest się z czego cieszyć, bo żaden projekt nie dostał tak potężnego dofinansowania z Programu „Polska Wschodnia”. Blisko 67 mln zł dołoży Unia Europejska do budowy „Term Celejowskich”. Wartość całego projektu to aż 140 mln zł, ale o jego realizację można być spokojnym. Za inwestycją stoi bowiem świetny inwestor – znana w całej Polsce firma deweloperska Mak-Dom, która zamierza jeszcze w tym roku uruchomić procedurę przetargową. Co to oznacza dla gminy Wąwolnica? To, że do gorących źródeł będą tu przyjeżdżać tysiące turystów z całej Europy, a ta skromna i uboga do tej pory gmina wkracza na zupełnie nowe tory. Można być niemal pewnym, że za dwa lata będzie się mówiło, że to Puławy leżą koło Wąwolnicy.

Tekst: tp, wizualizacja spółka „Termy Celejowskie”

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Dodaj komentarz