GARBARNIA KURÓW Z PUCHAREM GRUPY AZOTY PUŁAWY

Każdego dnia sukcesy sportowców inspirują miliony Polaków. Sprawiają, że stajemy się lepsi. Grupa Azoty Puławy realizuje i wspiera również programy społeczno-sportowe ukierunkowane na rozwój młodzieży, kolejnych pokoleń sportowców. Współpraca odbywa się głównie w wymiarze lokalnym poprzez sponsoring klubów i zespołów z otoczenia w jakim funkcjonuje spółka. Tak powstała Akademia Sportu, której inauguracja odbyła się w sobotę 3 czerwca na obiektach MOSiR w Puławach.

Wszyscy uczestnicy z rąk prezesa Jacka Janiszka otrzymali pamiątkowe puchary, medale i nagrody rzeczowe.
Wszyscy uczestnicy z rąk prezesa Jacka Janiszka otrzymali pamiątkowe puchary, medale i nagrody rzeczowe (fot. B .Czech)

Wszystko rozpoczęło się od godzin porannych, kiedy to do zmagań piłkarskich przystąpiły zespoły 10-latków w I Turnieju Młodzików o Puchar Grupy Azoty Puławy. Zanim rozpoczęły się emocje sportowe, zespoły na start Akademii Sportu otrzymały nowe komplety strojów meczowych. Ekipy Hetmana Gołąb, Orłów Kazimierz, Wawelu Wąwolnica, KS Drzewce, Wisły Puławy, Żyrzyniaka Żyrzyn, Garbarni Kurów oraz Wilków podzielone zostały na dwie grupy.

Po zaciętej rywalizacji w grupach rozpoczęły się mecze o miejsca oraz półfinały. W meczach półfinałowych Żyrzyniak Żyrzyn uległ Orłom Kazimierz 0:5, a Garbarnia Kurów dopiero w rzutach karnych pokonała drużynę KS Drzewce. Następnie przystąpiono do rywalizacji o poszczególne miejsca w turnieju. W meczu o miejsce 7 Wisła Puławy rozgromiła 3:1 Hetmana Gołąb, a w meczu o miejsce 5 Wilki Wilków pokonały Wawel Wąwolnica 2:1.

W meczu o miejsce 3 zespół KS Drzewce zwyciężył 5:3 Żyrzyniaka Żyrzyn. W wielkim finale Garbarnia Kurów ograła 1:0 drużynę Orłów Kazimierz.

Nagrody indywidualne otrzymało trzech zawodników. Najlepszym bramkarzem został Kacper Paprota (Garbarnia Kurów), najlepszym zawodnikiem wybrano Jakuba Żura (Orły Kazimierz), a królem strzelców z 8 trafieniami został Bartosz Pękala (KS Drzewce).

Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe, a każda drużyna pamiątkowy puchar oraz piłki.

(b) fot. Bartek Czech

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Dodaj komentarz