DĘBLIN ŚWIĘTOWAŁ W AMERYKAŃSKIM STYLU (WIDEO)

W dniach 8 – 11 czerwca tysiące ludzi wzięło udział w wydarzeniach przygotowanych z okazji święta Dęblina. W tym roku program obchodów był szczególnie bogaty. Nie zabrakło również imprez dla dzieci i młodzieży. Dużym zainteresowaniem cieszyła się druga edycja Akademii Modelarstwa. W ramach imprez towarzyszących odbyły się m.in. wernisaże wystawy „Józef Haller, bohater odrodzonej Rzeczypospolitej i odzyskanego Pomorza” w Muzeum Sił Powietrznych. Swoje prace zaprezentowali także dęblińscy artyści. Wernisaż wystawy „Galeria nad Wisłą” odbył się w Miejskim Domu Kultury.

Były również imprezy sportowe: Dęblińskie Igrzyska Przedszkolaka, IV Turniej Mini Siatkówki Plażowej klas 0-3 szkół podstawowych, Spartakiada Dzieci i Młodzieży Szkolnej oraz zawody sportowe o puchar Burmistrza Dęblina Beaty Siedleckiej. Najważniejszym wydarzeniem tegorocznych obchodów „Dni Dęblina” był festyn miejski z udziałem gwiazd. W niedzielę 11 czerwca na stadion „Czarnych” przybyło kilka tysięcy dęblinian i gości, by wspólnie celebrować święto miasta. Zespół Krywań sprawił, że w Dęblinie można było poczuć klimat Zakopanego i poderwał publiczność do tańca, ale absolutnym hitem okazał się koncert „Sławomira”. Mieszkańcy byli zachwyceni. Festyn poprowadził Jacek Kawalec, który oprócz znakomitej konferansjerki dał również popis swoich wokalnych talentów.

Głównym organizatorem tegorocznych „Dni Dęblina” był Miejski Dom Kultury i dyrektor Monika Bąkała, która koordynowała wszystkie działania.

Tekst: Marcin Mizera