CHCĘ POMÓC W ROZWOJU MIASTA (WYWIAD)

Z Michałem Śmichem – kandydatem do Rady Miasta Puławy z KWW Miasto naszej przyszłości rozmawia Marcin Mizera.

Kim Pan jest z wykształcenia i czym się Pan obecnie zajmuje?

– Jestem mgr administracji na UMCS w Lublinie, a zawodowo pracownikiem Biura Posła Krzysztofa Szulowskiego, a także członkiem Zarządu Stowarzyszenia „Przeszłość-Przyszłości”.

Dlaczego Prawo i Sprawiedliwość?

– Z PiS-em jestem związany już bardzo długo, bo od 2010 roku. Byłem asystentem społecznym Poseł Małgorzaty Sadurskiej, angażując się w prace lokalnych struktur partii. W pełni utożsamiam się z programem i poglądami reprezentowanymi przez to ugrupowanie. Pracując już prawie od dwóch lat w biurze Posła Krzysztofa Szulowskiego nabyłem duże doświadczenie, poznałem problemy ludzi, które dzięki ciężkiej pracy udaje się rozwiązywać.

Co Pan chce robić jako radny Rady Miasta Puławy? Czy ma Pan jakiś projekt, na którym szczególnie Panu zależy?

– W Radzie Miasta Puławy chcę pomagać w rozwiązywaniu problemów mieszkańców. Jako radny będę działać odpowiedzialnie, rzetelnie i konsekwentnie na rzecz szybkiego i solidarnego rozwoju naszego miasta. Mam zamiar zająć się kwestią skwerku na rogu Centralnej i Gdańskiej, problemem pozostaje również niewystarczający stan infrastruktury chodnikowej, zwłaszcza na ul. Karpińskiego, czy kwestia bezpieczeństwa – mieszkańcy niejednokrotnie zwracają uwagę, że należy zwiększyć ilość patroli straży miejskiej. W mojej ocenie zasadnym pomysłem byłoby również włączenie do ogólnodostępnego ruchu drogowego ul. Japońskiej, która znacząco skróciłaby dojazd mieszkańcom ul. Gdańskiej, Karpińskiego czy Polnej, dlatego też zwróciłem się do Urzędu Miasta z prośbą o zainteresowanie się sprawą. Kolejnym pomysłem, który z resztą jest już z powodzeniem stosowany w wielu miastach jest tzw. „Wzorowy Bilet” – każdemu uczniowi miejskich placówek oświatowych, który osiągnął nad przeciętne wyniki w nauce, przysługiwałaby większa zniżka na przejazd autobusami MZK. Chciałbym zawalczyć również o remont chodnika między blokiem Karpińskiego, a zapleczem skweru Popiełuszki, gdzie będzie można stworzyć ogólnodostępny parking. Czyniąc długą historię krótką, jako członek większości w Radzie Miasta Puławy, będę mógł skutecznie zabiegać o interes mieszkańców. Do Rady Miasta kandyduję z poparciem Prawa i Sprawiedliwości, zarówno Posła Szulowskiego, jak i wszystkich radnych z ramienia PiS.

Dlaczego warto zagłosować na Pana, a nie na kontrkandydatkę?

– Anna Dzierżawska wniosła swój wkład w rozwój miasta, jednak była już radną przez kilka kadencji, w ostatnich wyborach startowała bez powodzenia, wyborcy poparli wtedy Prawo i Sprawiedliwość, co świadczy o tym, że mieszkańcy oczekiwali zmian, które otrzymali w postaci chociażby gruntownej przebudowy ul. Gdańskiej. Ja chciałbym kontynuować dobrą zmianę. Będąc członkiem rządzącej w mieście większości, będę mógł skutecznie realizować wspomniane wcześniej plany i pomysły.

Przeciwnicy Pańskiej kandydatury podnoszą, iż nie jest Pan mieszkańcem Puław. Jak Pan to skomentuje?

– Mieszkam w Puławach, w Purchatce jest mój dom rodzinny i gospodarstwo rodziców, przy którym tyle ile mogę pomagam.

Co Pan uważa za swój największy dotychczasowy sukces?

– Ogromną satysfakcję sprawia mi działalność społeczna i zaangażowanie na rzecz drugiego człowieka – to traktuje jako swój największy sukces. Chciałbym wspomnieć o akcji „Polacy-Rodakom”, w trakcie której przygotowujemy świąteczne paczki dla polskich rodzin  na Ukrainie. Jestem też pomysłodawcą konkursu i Gali „Żołnierze wyklęci – Pamięć i Tożsamość”, w trakcie których prawie setka uczniów ze szkół w Powiecie Puławskim przygotowała prace plastyczne przedstawiające wizerunki żołnierzy podziemia antykomunistycznego. To bardzo ważne, aby podtrzymywać i pielęgnować naszą polską historię. Pracując w biurze Posła mogę pomagać ludziom, co sprawia mi ogromną satysfakcję. Osobiście, z ramienia biura poselskiego pisałem interwencje w sprawie zamkniecie sklepu monopolowego na ul. Kołłątaja, dzięki czemu został zamknięty zgodnie z wolą mieszkańców.

Dziękuję za rozmowę.

WYBORY UZUPEŁNIAJĄCE DLA MIESZKAŃCÓW ULIC: EUSTACHIEWICZA, GDAŃSKIEJ, KARPIŃSKIEGO ORAZ PIŁSUDSKIEGO (NUMERY NIEPARZYSTE OD 35 DO 45) ORAZ POLNEJ 1 I 1A ODBĘDĄ SIĘ W NIEDZIELĘ 24 WRZEŚNIA.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Dodaj komentarz