BĘDZIE NOWY RADNY W PUŁAWACH

Tylko dwoje kandydatów powalczy o mandat po zmarłym radnym Rady Miasta Puławy Mieczysławie Turskim. Ugrupowanie prezydenta Janusza Grobla będzie reprezentować długoletnia radna i emerytowana nauczycielka historii Anna Dzierżawska, zaś popierany przez PiS Komitet Wyborczy Wyborców „Miasto naszej przyszłości” wystawił absolwenta studiów administracyjnych Michała Śmicha. Wybory uzupełniające dla mieszkańców ulic: Eustachiewicza, Gdańskiej, Karpińskiego oraz Piłsudskiego (numery nieparzyste od 35 do 45) oraz Polnej 1 i 1a odbędą się w niedzielę 24 września.

Anna Dzierżawska
Anna Dzierżawska
Michał Śmich
Michał Śmich

Anny Dzierżawskiej nie trzeba bliżej przedstawiać. To radna wielu kadencji, znana z działalności społecznej i kulturalnej – m.in. pomysłodawczyni Festiwalu Piosenki i Prozy Patriotycznej „Witaj Majowa Jutrzenko”. Zasłynęła też z determinacji w walce z całodobowym sklepem alkoholowym przy ul. Kołłątaja. W ostatnich wyborach odnotowała bardzo dobry wynik – 225 głosów, ale to nie wystarczyło, by pokonać kandydata PiS Tomasza Kraszewskiego. Czy teraz wygra z Michałem Śmichem, który także cieszy się poparciem tej partii? Ten 26-latek, mimo młodego wieku, nie jest debiutantem na samorządowej scenie. Startował, bez skutku, w wyborach w 2010 r.

Obecnie jest pracownikiem biura poselskiego Krzysztofa Szulowskiego, dzięki czemu dobrze zna problemy mieszkańców. Czy zatem wyborcy postawią na doświadczenie czy może na młodość? Pomocna w dokonaniu decyzji może być kampania wyborcza prowadzona przez rywali. Jej efekty poznamy za miesiąc

Tekst i zdjęcia: tp

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Dodaj komentarz