AZOTY WYSTĄPIĄ W IV TURNIEJU SZCZYPIORNO CUP

Przygotowujących się do nowego sezonu PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych Azotów Puławy czeka pierwszy poważny sprawdzian. Już w najbliższy piątek podopieczni trenera Daniela Waszkiewicza wystartują w czwartej edycji Turnieju Szczypiorno Cup. Impreza odbędzie się w Kaliszu i potrwa od 4 do 6 sierpnia. Patronat honorowy nad tegorocznym turniejem przyjął Prezydent RP Andrzej Duda.

Oprócz Azotów swój udział potwierdziły: SSV Bozen (Włochy), USDK Dunkerque Handball Grand Littoral (Francja), ZTR Zaporoże (Ukraina) oraz polskie drużyny, czyli Zagłębie Lubin, Pogoń Szczecin i Górnik Zabrze. W roli gospodarza wystąpi beniaminek Superligi – MKS Kalisz.

W pierwszym ćwierćfinałowym meczu tego turnieju Pogoń Szczecin zmierzy się z ZTR Zaporoże. W drugim meczu ćwierćfinałów rywalem Azotów będzie ekipa Górnika Zabrze. Początek tego meczu w piątek o godz. 14.00. Turniej w Kaliszu, poza wymiarem czysto sportowym, będzie też miał ten historyczny. Towarzyszyć mu będą elementy upamiętniające fakt internowania po kryzysie przysięgowym 1917 roku w podkaliskim Szczypiornie kilku tysięcy żołnierzy polskich, legionistów Józefa Piłsudskiego. To właśnie tam, niemal przed stu laty, wraz z niepodległością rodziła się ta jedna z najpopularniejszych gier zespołowych. Tegoroczny turniej będzie też swego rodzaju przedsmakiem tego, co nastąpi w roku przyszłym. Podczas piątej – jubileuszowej edycji turnieju, zaplanowano centralne obchody 100. lecia piłki ręcznej w Polsce.

To nie wszystkie sparingi, jakie czekają puławian w okresie przygotowawczym. Sztab szkoleniowy brązowych medalistów mistrzostw Polski zaplanował mecz kontrolny z Piotrkowianinem Piotrków Tryb. Spotkanie odbyło się w środę 2 sierpnia w puławskiej hali MOSiR przy al. Partyzantów. Będą też dwa mecze kontrolne z ZTR Zaporoże. Oba spotkania rozegrane zostaną w Puławach we wtorek i środę 16 i 17 sierpnia. Z kolei w weekend 19 – 21 sierpnia zaplanowano start w turnieju w Czechach, a 27 sierpnia do Puław przyjedzie Piotrkowianin Piotrków Tryb.

Później weźmiemy jeszcze udział w turnieju w Mielcu. Poza tym planujemy jeszcze po drodze dwa – trzy sparingi – mówi trener Daniel Waszkiewicz.

Tekst: Bartek Czech

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Dodaj komentarz