AZOTY PRZEGRYWAJĄ W PŁOCKU. O BRĄZ POWALCZĄ Z KWIDZYNEM

Piłkarze ręczni Azotów Puławy nie udało się sprawić niespodzianki w Płocku. Podopieczni trenera Marcina Kurowskiego w drugim meczu półfinałowym o mistrzostwo Polski ulegli Orlen Wiśle Płock 33:24. W walce o brąz puławianie zmierzą się z MMTS-em Kwidzyn.

Do 10 minuty mecz toczony był na zasadzie bramka za bramkę i żadna z drużyn nie była w stanie zarysować swojej przewagi. Później gospodarze w pełni zdominowali przebieg wydarzeń na parkiecie Orlen Areny. Zawodnicy trenera Piotra Przybeckiego już po pierwszej połowie miejscowi wygrywali różnicą 8 bramek. Ostatecznie płocczanie pokonali Azoty 33:24 i zameldowali się w finale PGNiG Superligi. Z kolei azotowcom o brąz ponownie przyjdzie walczyć z kwidzyńskim MMTS-em. Pierwsze spotkanie rozegrane zostało w Kwidzynie w miniony wtorek 23 maja. Rewanż w hali MOSiR przy al. Partyzantów W Puławach zaplanowano na najbliższy piątek 26 maja.

Tekst i foto: Bartek Czech / archiwum