AWANSE I NAGRODY DLA PUŁAWSKICH POLICJANTÓW

24 lipca minęło 98 lat odkąd powołano Policję Państwową, żeby stała na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego. Upamiętnieniem tego wydarzenia jest obchodzone co roku Święto Policji. Puławscy policjanci swoje święto celebrowali w sali Pompejańskiej. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili m.in. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji nadkom. Jerzy Czebreszuk, samorządowcy oraz przedstawiciele służb i instytucji współpracujących w zakresie bezpieczeństwa. Akty mianowania na wyższe stopnie służbowe odebrało łącznie 44 policjantów.

Sylwester Śliwka, Komendant Powiatowy Policji w Puławach w swoim przemówieniu podziękował za dobrą służbę, dzięki której puławska jednostka jest pozytywnie postrzegana przez mieszkańców, a miasto i powiat uważane są za miejsca bezpieczne. Pogratulował również wszystkim wyróżnionym i nominowanym policjantom, życząc dalszej wytrwałości. Podczas uroczystości wręczone zostały nominacje na wyższe stopnie policyjne dla 44 policjantów. Na stopień mł. insp. awansował zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Puławach podinsp. Mariusz Fedus. Ponadto 12 funkcjonariuszy awansowało na stopień aspiranta, tyle samo na stopień aspiranta sztabowego. Puławskiej jednostce przybyło również 8 starszych sierżantów, 4 starszych aspirantów, 2 młodszych aspirantów i sierżantów sztabowych oraz po jednym nadkomisarzu, komisarzu i sierżancie.

Warto tu podkreślić, że Komendant Powiatowy Policji w Puławach Sylwester Śliwka otrzymał awans na stopień młodszego inspektora policji. Akt mianowania na wyższy stopień policyjny otrzymał 14 lipca w Parczewie, podczas obchodów Wojewódzkiego Święta Policji.

Poza mianowaniem funkcjonariuszy na wyższe stopnie służbowe Komendant Wojewódzki Policji przyznał dziesięciu funkcjonariuszom nagrody za ponadprzeciętne zaangażowanie, własną inicjatywę w służbie oraz wzorowe wykonywanie zadań służbowych. Nagrody przyznał także szef puławskiej policji. Otrzymało je 59 funkcjonariuszy z KPP w Puławach, 13 z Komisariatu w Kurowie, 8 z Posterunku w Kazimierzu Dolnym i 4 z Posterunku w Nałęczowie. Listy gratulacyjne otrzymali mł. asp. Artur Poniewierski – dzielnicowy Komisariatu Policji w Kurowie, który zwyciężył w organizowanym plebiscycie na „Najbardziej Rozpoznawalnego Dzielnicowego Powiatu Puławskiego” oraz st. asp. Rafał Wrzesiński – dzielnicowy Posterunku Policji w Kazimierzu Dolnym, który zajął III miejsce we wspomnianym plebiscycie.

Ponadto list gratulacyjny od Komendanta Głównego Policji z okazji wyboru na kolejną kadencję na stanowisko wiceprzewodniczącej Komisji Krajowej Związku Zawodowego Pracowników Policji oraz podziękowania od Komendanta Powiatowego Policji w Puławach za wysiłek włożony w działalność związkową oraz wzorową realizację obowiązków służbowych otrzymała Joanna Stec – Trzpil – starszy specjalista Zespołu Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Puławach.

Tekst: policja.gov.pl, zdjęcia: Marcin Mizera