NAJPIĘKNIEJSZY OGRÓD JEST W RYKACH

Nie przeszkodził ani chłód, ani przenikliwy wiatr. Setki miłośników kwiatów, krzewów i traw zagościło 3 Maja w najpiękniejszym ogrodzie Lubelszczyzny. Jeśli nie wiedzą jeszcze Państwo, gdzie on się znajduje, to warto zapamiętać ten adres: Ryki, ul. Zielona 39 i wybrać się tam jak najprędzej.

To był emocjonujący dzień. Porady ekspertów, konkursy, promocje, upominki, a przede wszystkim możliwość spotkania się i porozmawiania z popularnym dziennikarzem telewizyjnym – Markiem Jezierskim, który odpowiadał na wszelkie, nawet najtrudniejsze pytania z dziedziny ogrodnictwa. Centrum Ogrodnicze „Daglezja” pękało w szwach, bo w jego gościnne progi przyjechali nie tylko mieszkańcy Ryk i okolicznych miejscowości, ale nawet sąsiednich województw. Wszystkich osobiście witał właściciel tego urokliwego miejsca – Artur Maj.

Goście kupowali rośliny, wymieniali doświadczenia i uwagi ,a przede wszystkim napawali się urodą tego miejsca, stworzonego rękami niezwykłego małżeństwa. Państwo Małgorzata i Artur marzenia o pięknym ogrodzie zaczęli wcielać w życie w 1998 r. Z czasem przydomowy ogród zamienił się w raj na ziemi. Niespotykane okazy iglaków i traw ozdobnych, a w szczególności miskantów chińskich, przeistoczyły fragment terenu przy ul. Zielonej w Rykach w unikatowe arboretum. Nie bez powodu mówi się, że to najpiękniejszy ogród na ziemi lubelskiej. Znajdziemy tu też kwiaty i drzewa owocowe. Zachwycimy się stawem, tajemniczymi zielonymi bramami, mostkami i ogrodowymi rzeźbami. Ale kupimy też sadzonki i wszelkie akcesoria potrzebne w ogrodzie. Z bogatej oferty skorzystali wszyscy, którzy w świąteczny ranek i popołudnie odwiedzili „Daglezję”. Ale żeby to zrobić ponownie, nie trzeba czekać do kolejnych świąt. Ogród i jego właściciele zapraszają.

Tekst i zdjęcia: TP

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Dodaj komentarz